dr n. med. Karolina Hankiewicz-Szwedowska
Specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych
Studia medyczne ukończyłam w Collegium Medicum im. Ludwika Rudygiera w Bydgoszczy (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu) w 2008 r.
Od początku kariery zawodowej związana jestem z 10. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy. Swoją przygodę z gastroenterologią rozpoczęłam od razu po stażu podyplomowym w Klinicznym Oddziale Gastroenterologicznym w 2009 r., gdzie w roku 2015 uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a następnie tytuł specjalisty w dziedzinie gastroenterologii w 2019 r.
W związku z moim zainteresowaniem mikrobiologią oraz związaniem już od czasów studenckich z Zakładem Mikrobiologii Klinicznej w Szpitalu Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, to właśnie w dziedzinie mikrobiologii odbyłam studia doktoranckie ukończone uzyskaniem stopnia doktora nauk medycznych w zakresie medycyny w 2013 r.
W związku z niesłabnącym zainteresowaniem mikrobiologią lekarską oraz wpływem zaburzeń mikrobioty jelitowej na schorzenia układu pokarmowego w kwietniu 2020 r. rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne z mikrobiologii lekarskiej, a w związku z coraz większym zainteresowaniem pacjentów zdrowym i prawidłowym odżywianiem - w 2021 r. rozpoczęłam studia podyplomowe z zakresu dietetyki klinicznej.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii (PTG-E), Towarzystwa Internistów Polskich (TIP) i Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów (PTM). Regularnie uczestniczę w kursach, zjazdach i konferencjach.
Najważniejsze jest dla mnie holistyczne spojrzenie na problemy pacjenta, ale także dobra komunikacja z pacjentem, która stanowi fundament współpracy pacjent-lekarz.
W chwilach wolnych czytam ulubione książki science-fiction i fantasy, słucham muzyki, podróżuję do krajów bliskich i dalekich, spędzam czas z rodziną oraz moimi pięcioma kotami i trzema psami.
Sprawdź jak przygotować się do wizyty
Aby wizyta była jak najbardziej efektywna i umożliwiła postawienie trafnej diagnozy oraz włączenie właściwego leczenia, inważne jest odpowiednie przygotowanie się do niej.